Wiklina w Pokoju Dziecięcym – Dlaczego warto?

wiklina w pokoju dziecięcym

Wiklina jako surowiec naturalny, nie skażony chemią, w 100% organiczny staje się coraz bardziej popularny. Prawdziwe jest stwierdzenie, iż „wiklina przeżywa swój renesans”. Potwierdzają to plantatorzy, producenci a także my konsumenci, którzy coraz częściej inwestują w wyroby wiklinowe.

Początkowo polski ratan (tak powszechnie jest nazywana wiklina) zawitał do naszych ogrodów, z których nieśmiało zerkał do kuchni, salonów i sypialni. Dzisiaj śmiało można powiedzieć, iż wiklina jest obecna w każdym zakątku naszego domu, w każdej sferze codzienności. Nic więc dziwnego, iż wyroby wikliniarskie obejmują także dział dziecięcy.

wiklina dla dzieciDlaczego coraz częściej decydujemy się na meble z wikliny?

Producenci kierując się niegasnącym popytem na artykuły dla dzieci systematycznie poszerzają swoją ofertę. Do mebelków wiklinowych, skrzyni, koszy, wiklinowy wózek dołączają coraz to nowe elementy jak lustra czy koszyczki zawieszane na ścianę. Dlaczego?

Ponieważ kieruje nami potrzeba, aby nasze dzieci otaczały się produktami naturalnymi, organicznymi, a przy okazji poznały tradycje i temat rękodzieła. Bo przecież każdy wypleciony przedmiot to ręczna praca prawdziwych artystów-rzemieślników.

Przy pracy z tym surowcem nie ma miejsca na masową produkcję. Dlatego też każdy producent zastrzega sobie wahania wymiarów (+-2cm) oraz delikatne różnice w oferowanych produktach od tych, prezentowanych na zdjęciach.

Wiklina jest materiałem przyjaznym dla środowiska. Jest również w 100% bezpieczna dla dzieci. Doskonałym rozwiązaniem jest, iż może zostać pomalowana farbami kryjącymi (również ekologicznymi) wg naszego uznania, dzięki temu elementy wiklinowe takie jak szafki, regały, krzesełka, stoliczki idealnie wkomponują się w każdej aranżacji : nowoczesnych jak i rustykalnych bądź tak lubianych wnętrz skandynawskich.

Sprawiają, iż stają się cieplejsze, przyjazne, domowe. Kołyski i fotele wprowadzą do dziecinnego pokoju prawdziwie baśniowy klimat. Dopełnieniem całego wystroju będą bajkowe wiklinowe skrzynie i kufry, doskonałe do przechowywania zabawek lub pościeli, wiklinowe kosze a także zabawki, których oczywiście nie powinno zabraknąć.

Magiczny urok zabawek z wikliny.

Pisząc o zabwiklina w pokoju dziecięcym awkach nie możemy nie wspomnieć o wiklinowych wózkach i kołyskach dla lalek.
To zabawki, o których marzy każda mała dziewczynka. Niezwykle solidna konstrukcja, misterne wzornictwo i bardzo staranne wykonanie sprawią, iż nawet gdy dziecko wyrośnie to zabawki z sentymentem będą przypominały o szczęśliwym dzieciństwie.

Niejednokrotnie tego typu zabawki przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Włączmy nasze dzieci w ten piękny proces zwany tradycją.

Decydując się na wiklinę wybieramy nie tylko produkt, lecz także uczestniczymy w żywej opowieści o pięknej historii niezwykłego rzemiosła.
Czy jest coś bardziej cennego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.