Styl klasyczny czy nowoczesny - zdjęcie

Styl klasyczny czy nowoczesny – jak urządzić salon?

Meble do salonu styl klasyczny czy nowoczesny? Urządzasz salon i nie masz pomysłu na aranżację? Salon jest wizytówką naszego domu, dlatego powinien być on dokładnie przemyślany. Zastanawiasz się jak go urządzić? Czy meble w stylu klasycznym czy nowoczesnym? Tak, naprawdę styl salonu tworzą meble, dlatego przy ich wyborze warto postawić na jeden, określony styl. Nie należy pomieszać stylów, gdyż nie wygląda to zbyt dobrze.

Zanim dokonamy wyboru, zastanówmy się czym charakteryzują się oba te style.

Klasyka jest zawsze modna. Wnętrza, w tym stylu cechują starannie dobrane materiały, stylowe formy i eleganckie wzory. Ważne jest, aby wszystko do siebie pasowało i współgrało ze sobą. Kompletną całość muszą tworzyć zarówno klasyczne meble, oświetlenie, jak również dekoracje. Umiejętne dobranie wszystkich elementów sprawi, że salon nabierze elegancji i stanie się stylowy.

Meble, w stylu klasycznym charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Często też posiadają wszelkiego rodzaju zdobienia. Są one wykonane z litego drzewa, choć spotyka się także wersję tańszą, czyli okleiny drewnianej. Krzesła przeważnie obite są materiałem. Występują na ogół w stonowanym kolorze. Meble tradycyjne nadają wnętrzu eleganckiego wyglądu i wprowadzają do niego harmonię i spokój.

Natomiast styl nowoczesny charakteryzuje się dużą przestrzenią i minimalizmem. Wyznaje się zasadę: im mniej, tym lepiej. W stylu tym nie ma miejsca na drobiazgi. Podstawą stylu nowoczesnego są meble o prostej linii i wyrazistym kolorze. Dodatki w postaci np. dużej lampy, czy krzesła o nietypowym kształcie stanowią ciekawy, designerski efekt. Jest to styl dla osób ceniących indywidualizm i prostotę. W nowoczesnym salonie można wykorzystać kontrastowe barwy, najczęściej jest to biel i czerń z elementami czerwieni.

Obecnie, w nowoczesnym salonie jest modny industrialny wygląd. Uzyskiwany jest on głównie przez wykorzystanie materiałów takich jak: drewno, cegła i kamień. Do nowoczesnych mebli zaliczyć można: stoły z litego drewna, szklane stoliki czy podświetlane barki. Modne są również meble lakierowane tzw. na wysoki połysk, które występują w wielu kolorach i kształtach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.