nowoczesny narożnik tapicerowany - zdjęcie

Nowoczesny narożnik tapicerowany swoim wyglądem i standardem wykonania zupełnie odbiega od narożnika, który był w latach osiemdziesiątych. Obecnie narożniki to bardzo komfortowe, eleganckie i wykonane z materiałów najwyższej jakości meble.

Narożnik to typ mebla tapicerowanego, który należy umiejętnie dobrać do aranżacji wnętrza. Szukając odpowiedniego modelu, należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania, a mianowicie: Jakiego rozmiaru powinien być mebel? Jakie funkcje powinien spełniać?

Nowoczesny narożnik tapicerowany nie tylko powinien idealnie wkomponować się w wystój naszego mieszkania, ale również powinien być praktyczny i funkcjonalny.

Nowoczesny narożnik tapicerowany – charakterystyka

Na rynku nadal króluje klasyka. Mimo to, coraz to bardziej popularniejsze stają się nowoczesne narożniki tapicerowane, które posiadają ciekawe funkcje, ozdobne wstawki z drewna bądź innego materiału. Dostępne są narożniki o zaokrąglonych kształtach, modele z chromowanymi wstawkami, czy też narożniki wyposażone w regulowane zagłówki. Ta ostatnia funkcja narożnika ma decydujący wpływ na bezpośredni komfort użytkowania.

Istotnym elementem jest możliwość wykorzystania narożnika do spania. Nowoczesny narożnik z funkcja spania to wielofunkcyjny mebel. Umożliwia jednocześnie wygodny, popołudniowy odpoczynek i stanowi doskonałe miejsce do spania dla domowników i gości.

W ofercie producentów mogą znajdować się narożniki w kształcie litery „L”, jak i „U”. Narożniki w kształcie litery „L” ustawia się najczęściej w rogu pokoju, co pozwala zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni. Natomiast narożniki w kształcie litery „U” to meble wolnostojące. Ustawia się je często na środku pomieszczenia. Dlatego głównie przeznaczane są dla przestronnych salonów.

Nowoczesny narożnik tapicerowany rozkładany – istotne kryteria wyboru

Wybierając narożnik należy przede wszystkim zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

  • Konstrukcja mebla – istotną rolę w konstrukcji narożnika odgrywają dwa parametry: głębokość siedziska i wysokość oparcia. Oba te parametry muszą być dostosowane do wzrostu użytkowników, tak aby mogli oni swobodnie siedzieć i leżeć na wybranym narożniku.
  • Sposób rozkładania i powierzchnia użytkowa – jeżeli narożnik często wykorzystywany jest do spania, powinien być wyposażony w mechanizm automatyczny. Ważne jest, aby zapewniał też wystarczająco dużo miejsca do spania.
  • Praktyczne szuflady – ważne jest, aby narożnik posiadał dużo miejsca do przechowywania pościeli, poduszek, odzieży zimowej czy tez drobnego sprzętu sportowego.
  • Materiał i kolor tapicerki – warto zwrócić uwagę na narożnik, który wykonany jest z materiałów łatwych do czyszczenia i odpornych na zabrudzenia i wilgoć. Warto wybrać meble w neutralnych kolorach, gdyż dopasują się one do każdego wystroju mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.